Wszystkie instrumenty są naszym autorskim projektem i wykonane są przez nas samych. Oto podgląd niektórych z nich:

 

 

KLAWISZON

Jeden z największych i najbardziej zaawansowany naszych instrumentów. Jest to czterooktawowy, szarpany instrument klawiszowy wykonany w 100% z surowców wtórnych. Jeśli trzeba było by go porównać do prawdziwego instrumentu, to najbliżej mu jest do klawesynu. Podobnie jak w klawesynie, tak i w klawiszonie struny są szarpane, z taką różnicą, że tu wzbudzane są… ząbkami z grzebienia. Tworzenie tego instrumentu zajęło nam 9 miesięcy pracy w tym około 1200 godzin roboczych, często od samego rana aż do 3 w nocy.

Dowiedz się więcej...

     
 

ButloBass 5

Gitara basowa 5'cio strunowa w pełni wykonana z surowców wtórnych. Drewniany gryf został wykonany z meblarskich odpadów przemysłowych. Pudło rezonansowe stanowi uszkodzona w transporcie 19 litrowa butla po wodzie mineralnej która to dla łatwiejszego komfortu gry została przecięta przez pół a jej plecy stanowi płaska płyta z plexi ze starej ramy na zdjęcia.

Do naciągnięcia strun służą śruby M10 z przyspawanymi nakrętkami dla łątwiejszej regulacji i wywierconymi otworami na przewleczenie struny. Strojenie odbywa się za pomocą śrubokręta lub kombinerek metodą "dźwigni". Progi nie zmiennie stanowią szprych rowerowe. Siodełko i mostek wykonane zostały z gwoździ z naciętymi rowkami...

Dowiedz się więcej...

     
 

ButloCaster Guitar

Najnowsza gitara naszej produkcji. Założeniem tego instrumentu było jak najbardziej zbliżyć się łatwością i swobodą gry do Stratocastera z którego to zostały pobrane większość wymiarów gryfu - stąd ButloCaster :)

Materiały jakie posłużyły nam do produkcji tego instrumentu są współdzielone z najnowszą gitarą basową. Jako surowiec na gryf posłużył odpad przemysłowy z zaprzyjaźnionej firmy meblarskiej.

Dla jeszcze większego komfortu gry, oprócz przeciętej w połowie butli 19 litrowej zdecydowaliśmy się wyciąć dodatkowe miejsce pod rękę aby ułatwić dojście do wysokich progów (gitara leworęczna). Powstałe w ten sposób braki w poszyciu butli zostały spasowane i uzupełnione innymi kawałami butli oraz plexią ze zniszczonej ramy na plakat.

Dowiedz się więcej...

     
   

Tubafon

Jest to instrument składający się z około 50 rur kanalizacyjnych PCV oraz drewnianej ramy. Historia powstania jest dosyć prosta. Po remoncie łazienki zostało sporo rur. Zauważyliśmy, że po uderzeniu dłuższej z nich  otrzymujemy niski dźwięk w przeciwieństwie do krótkiej, która to emituje wysoki. Zaświtał pomysł "a jakby tak nastroić kilka z nich"....

Dowiedz się więcej...

     
 

ReClavier

Po raz pierwszy podjęliśmy wyzwanie renowacji zniszczonego instrumentu. Aby uniknąć półśrodków zdecydowaliśmy się o wyciągnięciu kart z elektroniką i wszczepienie ich w zupełnie nową obudowę własnej produkcji. Stworzyliśmy na nowo ramę, obudowę z elementów starych mebli oraz plexi. Klawisze zostały wykonane z listew podłogowych.

Wszelkie mocowania i mechanizm klawiszy to kombinacja odpowiednio powyginanych i połączonych ze sobą blaszek ze starych metalowych arkuszy, wkrętów, śrubek i gumek.

Dowiedz się więcej...

     
 

Nort

Mały elektroniczny klawisz który podłącza się pod gniazdo USB do komputera. Kontatybilna z wieloma darmowymi programami komputerowymi które po odpowiednim ustawieniu stanowią bazę brzmień instrumentu. Elektronikę Norta stanowi stara zepsuta klawiatura do komputera którą oczywiście została przerobiona pod własną potrzebę.

Dowiedz się więcej...

     
 

eMcePenCa

Stara klawiatura od komputera, arkusze blachy, zakrętki od słoików jako klawisze, trochę kabelków i lutowania i mamy własnoręcznie wykonany sampler. Instrument ten podłącza się do komputera za pomocą portu USB gdzie można przypisywać dowolne próbki dźwiękowe do każdego z 21 padów. Dodatkowe 3 klawisze do wyciszania samplów oraz ich modulacji. Serce eMcePenCy stanowi stara zepsuta klawiatura do komputera którą oczywiście przerobiliśmy pod własną potrzebę.

Dowiedz się więcej...

     
   

Butlo Skrzypce

Zrobione ekspresowo bo zaledwie w kilka dni specjalnie na finał programu "Mam Talent". Drewniany gryf stanowi jedną bryłę z podstawą skrzypiec co wpływa na solidność instrumentu. Cały korpus został obrobiony ręcznie za pomocą najprostszej wyrzynarki oraz szlifierki taśmowej. Jako pudło rezonansowe posłużyła nam 2,5 litrowa butelka po napoju gazowanym.

Dowiedz się więcej...

     
 

Odpadowa Perkusja v.2

Zestaw perkusyjny naszej drugiej generacji. Perkusja ta jest dość nowa ponieważ powstała w połowie 2018 roku. Wyglądem przypomina swoją poprzeczniczkę ponieważ podobnie została wykorzystana drewniana rama wykonana w 70% kawałków mocowań starych łóżek i szaf. Nowością są zamontowane 3 tomy które zostały kolejno wykonane z kawałka rynny, puszki po ogórkach, plastikowego wiadra.

Werbel stanowi plastikowe budowlane wiadro na które zostały naciągnięte stare membrany oraz sprężyny.

Dowiedz się więcej...

     
 

Odpadowa Perkusja v.1

Pierwsza nasza perkusja, nie licząc tej która powstała w dwa dni i rozsypała się na pierwszym koncercie :). Solidna drewniana konstrukcja pochodząca z różnych części mebli i ławek. Całość połączona drutami gwintowanymi dzięki czemu mamy wiele możliwości ustawień. Założeniem tej perkusji było, aby każdy perkusista mógłby po prostu usiąść i zacząć grać bez wcześniejszego dodatkowego przyzwyczajania.

Do wyposażenia perkusji na przestrzeni lat można było zaliczyć takie elementy jak garnki kuchenne, puszki różnej wielkości, wiadra metalowe oraz plastikowe, butle po wodach, blaszki po ciastach, patelnie, pokrywki i wiele innych…

Dowiedz się więcej...

     
 

Pralko bębny i perkusalja


Zepsuta pralka to na złom? Nic z tego! Kilka godzin rozbierania plus stara membrana perkusyjna i mamy dwa piękne bębny. Dzięki wypuszczonym od góry drutom gwintowanym możemy dowolnie doczepiać różne elementy takie jak blaszki, dzwonki, chimesy…

Jest to przykład jak niewiele trzeba aby zrobić samemu coś fajnego. Instrumenty perkusyjne używane przez naszego wokalistę nadają naszym utworom dopełnienia. Podczas koncertów używamy również takich instrumentów jak tamburyny z kapsli po napojach, marakasy z puszek, rainsticków z tekturowych rolek przemysłowych z powbijanymi wykałaczkami do szaszłyków czy chimesy ze zepsutej zabawki dziecięcej....

Dowiedz się więcej...

     
 

TurboDeska

"Co to za dziwna gitara?" takie pytania najczęściej słyszymy. Jest to nic innego jak kawałek deseczki z przewleczoną struną na której gra się np. śrubokrętem.
Przedmiot ten miał swoje pierwotne zastosowanie jako tester do badania wytrzymałości strun przy budowie Klawiszona. Po 6 latach stwierdziliśmy, że podepniemy elektronikę i sprawdzimy co się stanie... i oto jest. Po przepuszczeniu sygnału przez pętle efektów otrzymujemy naprawkę niepowtarzalne dźwięki...

Dowiedz się więcej...

     
 

ButloBass Fretless Akustyczny

Jest to nasz pierwszy instrument od którego wszystko się zaczęło. Czterostrunowa gitara basowa typu fretless. To dzięki niej zrodził się pomysł konstruowania i tworzenia nowych instrumentów z odpadów. Jako gryf posłużyła nam deska z ławki która to w bezpośredni sposób i praktycznie bez żadnej obróbki została osadzona w 19 litrowej butli po wodzie mineralnej.

Na całość zostały naciągnięte struny które na końcu zamontowane są w pudle rezonansowym dzięki czemu całość ich drgań przenosi się jednakowo na cały instrument sprawiając, że jego dźwięk jest czysty i klarowny i nie wymaga używania dodatkowej elektroniki.

Całość powstała w kuchni w mieszkaniu studenckim za pomocą najprostszych narzędzi bez żadnego projektu.

Dowiedz się więcej...

     
 

HalunoBass

Instrument który został zbudowany w jedną noc w hotelowej łazience w Kuwejcie. To nie żarty! Godzinę przed wyjazdem na lotnisko otrzymaliśmy informację, że jednak nie uda nam się przewiedź naszej aktualnej wówczas gitary basowiej poprzez zbyt duże jej wymiary i elementy z jakich została zbudowana. Panika i decyzja o zastąpieniu w walizkach ubrań i rzeczy prywatnych kosztem narzędzi, wiertarek, szlifierki, młotków itp... (miny celników bezcenne :P ) 

Po przylocie na miejsce wyruszyliśmy na poszukiwania najbardziej przydatnych elementów jak deska na gryf czy pudło rezonansowe. Budowa zajęła nam całą noc by następnego ranka zagrań już na nim 3 koncerty....

Dowiedz się więcej...
     
 

Ukulele Bass

Miniatura ButloBas'a naszego pierwszego instrumentu. Stworzona specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Staranie wykonana z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Dzięki specjalnemu mostkowi, który przekazuje wszystkie drgania na butle, instrument ten brzmi bardzo interesująco i przede wszystkim niepowtarzalnie.

Dowiedz się więcej...

     
 

ButloBass 4

Gitara basowa o pokaźnych rozmiarach, bowiem jego długość liczy około 1,5 metra. Rozszerzająca się i delikatnie zaokrąglona podstrunnica oraz nieco mocniej zaokrąglony gryf wypływa na większy komfort gry w porównaniu z poprzednimi naszymi gitarami.

Gitara ta stanowiła dla nas szereg testów długości menzury oraz napięcia strun tym samym przekształcając się z sześciu strunowej w pięcio aby ostatecznie służyć jako czterostrunowa o menzurze 35”. Instrument ten charakteryzuje się bardzo długim sustainem i ciemną barwą.

Dowiedz się więcej...

     
 

ButloGitara akustyczna

Pierwsza progowa gitara naszej produkcji. Łączenia przekazujące całość drgań na pełną butle sprawiają, że instrument ten jest dość głośny akustycznie.

Całość powstała w kuchni w mieszkaniu studenckim za pomocą najprostszych narzędzi bez żadnego projektu...

Dowiedz się więcej...

     
 

ButloGitara

Jest to gitara która ma na swoim koncie największą liczbę koncertów. Pierwszy raz zdecydowaliśmy się na przecięcie butli która stanowi pudło rezonansowe o połowę co wpłynęło w istotny sposób na poprawę jakości gry (w końcu można było zacząć grać na stojąco). Również w tej gitarze wyszlifowaliśmy pierwszy raz gryf który zaczął przypominać swój oryginalny odpowiednik.

Dowiedz się więcej...

     
 

µButloGitara

Mikro gitara jest to instrument mierzący zaledwie 70cm. Stworzona głównie do grania ze wzmacniaczem, o dziwo spisuje się wyjątkowo dobrze podczas gry akustycznie. Pomysłem na ten instrument był... komfort w transporcie. Noszenie ze sobą gitary pełnych wymiarów po nocnych jamach było czasem kłopotliwe w przeciwieństwie do kieszonkowego odpowiednika....

Dowiedz się więcej...

     
 

Ukulele

Staranie wykonana z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Dzięki specjalnemu mostkowi, który przekazuje wszystkie drgania na butle, instrument ten brzmi bardzo interesująco i przede wszystkim niepowtarzalnie.

Dowiedz się więcej...

     
 

FreakFret

Bez progowe gitary basowe to żadna nowość - ale gitary akustyczne bez progów nie spotyka się zbyt często. Instrument ten wzorowany był muzyką arabską, i do takiej muzyki został stworzony. Brzmienie jest bardzo oryginalne, trochę przypominające sitar.

Dowiedz się więcej...

     
 

Eko Trąbka

Trąbka ta to kolejna zabawka z cyklu „potrzebuje instrumentu od zaraz”, wiąże się z nią bowiem ciekawa historia. Podczas jednego z meczów podczas Euro 2012 stwierdziliśmy że brakuje nam wuwuzeli. Dlatego w przerwie między połowami wzięliśmy się szybko do roboty.
Wąż ogrodowy, mały i duży lejek, trochę kleju, sztywny drut, opaski zaciskowe i 15 minut wystarczyło do wykonania tego śmiesznego instrumentu...

Dowiedz się więcej...

     
     

Flet Sprzeczny

Weekendowa robota. Kawałek taśmy, węża ogrodowego, starego szkolnego fleta oraz taśmy izolacyjnej oraz opaski zaciskowej i oto on. Cała budowa zajęła około 10 minut a efekt dość zaskakujący.

Dowiedz się więcej...

     
 

Instrumenty AGD

Lubimy wyzwania. Czy jesteście w stanie wykonać instrumenty ze sprzętów AGD? Dlaczego nie? :) Miksery, tostery, młynki do kawy i blendery... wszystko wydaje jakiś dźwięk który można przetworzyć i przepuścić przez pętle efektów. Zwykły szum miksera staje się wówczas czymś naprawdę niezwykłym. Dopełnienie kulinarnego instrumentarium stanowią MirofaloGitara i MlekoBass.

Dowiedz się więcej...